Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zbór - obraz Bożej chwały / Mark E. Dever

67_zbor-obraz_bozej_chwaly_mark_dever.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 16,90 zł 16.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Fundacja Legatio
Kod produktu: F38E-50408

Opis

Skoro Bóg upodobał sobie Kościół, społeczność wyznawców Chrystusa, jako Oblubienicę Baranka, to pragnie, by przynosił Mu chwałę i był Jego świadkiem w świecie. Chrześcijanie różnie odczytują nauczanie Nowego Testamentu dotyczące tego, jak winno funkcjonować Ciało Chrystusa. W tej książce znaleźć można biblijny, historyczny i praktyczny zarys działania widzialnego, miejscowego przejawu tej wspólnoty ludu Bożego, jaką stanowi zbór.

Czym różni się od innych grup ta prowadzona przez Ducha Świętego „maleńka trzódka” naśladowców Jezusa? Jak wyglądają rozmaite posługi diakonów, starszych i pastorów w zborze ustanowione przez jego Głowę i Odkupiciela? Co znaczy być członkiem zboru? W jaki sposób zarządzać wspólnotą? Czy ustrój kongregacjonalistyczny najlepiej odzwierciedla nowotestamentowy wzorzec działania społeczności wierzących dających świadectwo ewangelii?

Lektura tej książki pomoże każdemu chrześcijaninowi odpowiedzieć sobie na powyższe pytania, by efektywnie służyć Panu i bliźnim w zborze będącym obrazem Bożej chwały.

Autor, Mark E. Dever, ur. w 1960 r., jako amerykański pastor i teolog baptystyczny przedstawia swe poglądy eklezjologiczne poparte zarówno refleksją naukową (m.in. doktorat z historii Kościoła), jak i doświadczeniem duszpasterskim i przywódczym w Capitol Hill Baptist Church, zborze działającym w samym sercu Waszyngtonu, stolicy USA. Swe przekonania o biblijnych źródłach kolegialnego przywództwa w kongregacjonalistycznie zarządzanym zborze ten ewangelikalny i kalwinistyczny teolog oraz praktyk rozpowszechnia za pośrednictwem organizacji 9MARKS i wielu własnych lub współredagowanych publikacji, z których kilka znanych jest już polskim czytelnikom.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl