Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Apologetyka

Czy nauka usunęła Boga?

Czy nauka usunęła Boga?
Czy nauka usunęła Boga?

Nauka i religia, to dwa najbardziej przemożne wpływy, jakie istnieją na świecie i właściwie dotykają wszystkich ludzi żyjących obecnie na naszej planecie. Jeśli wpiszę słowo „nauka” w moją ulubioną wyszukiwarkę stron internetowych, otrzymam 62 300 000 stron do przejrzenia. Jeśli zrobię to samo ze słowem „religia”, uzyskam 18 500 000 stron. Jeśli wpiszę obydwa słowa naraz, otrzymam 3 270 000 stron pełnych faktów i ilustracji, konkurujących ze sobą twierdzeń, koncepcji i opinii. Dla wielu ludzi połączenie tych dwóch pojęć stanowi problem, gdyż często twierdzi się, iż stoją ze sobą w całkowitej sprzeczności.
W 1980 roku brytyjski naukowiec Edgar Andrews, emerytowany profesor Uniwersytetu Londyńskiego, rozpoczął swoją doskonałą książkę dotyczącą tej kwestii w następujący sposób: „Rozwód między nauką a religią jest jednym z najbardziej znaczących aspektów współczesnej sceny filozoficznej”. Są chwile, gdy ów „rozwód” objawia się w postaci „zimnej wojny”, w której obie strony ignorują się nawzajem. W innych momentach „gorąca wojna” przetacza się przez media, rozniecana czasem przez nowe odkrycia naukowe, przez poruszające „znalezisko” archeologiczne, przez jakiś przełom w medycynie, który powoduje powstanie kwestii moralnych czy etycznych oraz przez instytucjonalnie ustalony sposób nauczania o pochodzeniu świata i ludzi. Koncepcja głosząca, że wiedza i religia stoją ze sobą w sprzeczności ma już bardzo długie życie, datujące się co najmniej od ostatnich trzydziestu lat dziewiętnastego wieku, ale czy opiera się na jakiejś solidnej podstawie? Czy jesteśmy zmuszeni opowiedzieć się albo po jednej, albo po drugiej stronie? Czy musimy pogodzić się z tym, że zawsze będą ze sobą w niezgodzie? Czy nie można powiedzieć, że każda z nich ma swoją własną rolę, którą powinna odegrać w naszym zrozumieniu rzeczywistości i w naszym codziennym doświadczeniu?

Dostępność: brak towaru

Cena:

12,59 zł

Kto stworzył Boga? W poszukiwaniu teorii wszystkiego / Edgar Andrews

Kto stworzył Boga? W  poszukiwaniu teorii wszystkiego / Edgar Andrews
Kto stworzył Boga? W poszukiwaniu teorii wszystkiego / Edgar Andrews

Profesor Edgar Andrews jako wybitny naukowiec ma doskonałe kwalifikacje, by przeciwstawić się wartkiemu nurtowi prób wymazania istnienia Boga – w tej książce robi to z inteligentnym i zaraźliwym entuzjazmem. Oczywistym celem jest „Bóg urojony” Richarda Dawkinsa. Profesor Andrews umiejętnie obala zawarte tam ateistyczne twierdzenia, ścierając je na proch z taką łatwością, jakiej nigdy nie spotkałem w tego rodzaju książce. Czytelnicy – zarówno ci z naukowym wykształceniem, jak i bez – z pewnością będą przewracać kolejne strony z uśmiechem na twarzy. Nie znam drugiej takiej książki!

John Blanchard, autor książek „Najważniejsze pytania” i „Pojednanie z Bogiem”

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

34,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl